Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Podzimní dekorace do truhlíku

Naposledy aktualizováno 18 dubna, 2024

Také se vám nelíbí pohled na prázdná, podzimem zesmutnělá okna? Máme pro vás několik tipů na podzimní dekoraci do truhlíku. A nejen to! 

Samozřejmě jako první nastává otázka, jaké zvolit květiny, aby nám přes chladnější počasí v truhlíku nezmrzly a my je za pár dní nemuseli vyhazovat. „Je dobré volit ty, které vypadají i v zimním období stále dobře. Je to například vřes, drátovec, ozdobná kapusta nebo libavka s hezky červenými plody, ale i některé trávy,“ radí pan Jiří Pokluda ze Zahradnického centra. Tyto květiny ale samozřejmě můžeme doplnit i jinými, těmi méně odolnějšími, jen se musíme smířit s tím, že jsou opravdu dočasné. 

Dočasné květiny, které lze do truhlíku přidat, jsou například ozdobné papričky, růže, macešky. Jakmile už uvidíte, že je třeba je z truhlíku vyndat, nahradit je můžete velice jednoduše. Vhodnou náhradou je napíchané jehličí, šišky anebo i vánoční ozdoba, pokud jste ten typ, co zdobí předčasně. Pan Pokluda dodává, že není na místě lámat si hlavu s tím, do jaké zeminy rostliny pro tento případ zasadíme.

Květiny totiž můžete vysadit buď do půdy, která zůstala po letních květinách, nebo můžete nechat truhlíky jednoduše prázdné. Rostliny do nich dáte pak v květináčích a na vrch položíte jen mech nebo jinou dekorativní vrstvu. U některých druhů je prý dokonce lepší je nepřesazovat a nechat je v původním květináči. Tím jsou květiny spíše interiérové, například orchideje, hortenzie nebo brambořík.

Existuje pár rad, kterými je dobré se na podzim u svých květin řídit. Určitě pro podzimní výstavbu nepoužívejte samozavlažovací květináče a truhlíky, voda v nich by totiž mohla lehce zmrznout, což není dobré především pro kořeny rostlin. Pro vřesovištní rostliny je dobré pořídit kyselejší substrát – můžete použít buď speciální směs anebo smíchat rašelinu s pískem. Nebojte se také podzimní rostliny sázet hustěji, v chladném počasí totiž nebudou růst.

Buďte první! Přidejte komentář

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *