Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Jak zařídit dětský pokoj pro kluka?

Stejně jako k holkám již nepatří typická růžová, ani ke klukům nemusíme automaticky přiřazovat modrou. Jak tedy zařídit pokoj pro chlapce?

Ideální je, pokud si váš syn přeje být nějakou postavou nebo ji má alespoň rád – je jedno, zda se jedná o spidermana, supermana či námořníka. Uděláte mu radost, pokud tak jeho pokoj vyzdobíte. Takže se klidně pusťte do námořnického stylu dětského pokoje, na strop natlučte rybářské sítě, na dveře či postel dejte záchranný kruh, jako doplňky použijte mušle nebo mořské hvězdice. A pochopitelně nic nezkazíte obrazem lodě nebo modro-bílými námořnickými pruhy na zdech, na povlečení nebo na koberci. 

Vůbec nevadí, když v pokoji budou tmavší barvy – například koberec či nábytek. Skvělou variantou místo jedné stěny je klasická křídová tabule, na kterou si může vaše dítko zapisovat cokoli důležitého, popřípadě jen tak si blbnout a malovat si. Tmavší základ pokoje ale nesmíte zapomenout rozzářit světlejšími a veselejšími barvami, ideální jsou na to hračky nebo skvělé old schoolové počítadlo. Polštářky ve tvaru míčů oblíbeného sportu vašeho syna celý pokojíček krásně dokreslí a podtrhnou klučičí atmosféru. 

dětský pokoj pro kluka

Pokud se vám nechce pokrývat celý pokoj kobercem, zvolte prostřední variantu. Koberec dejte pouze tam, kde si vaše dítě hraje, opět ale nezapomeňte pokoj rozzářit barvami. Skvělým nápadem je udělat dítěti speciální hrací koutek, kde bude mít i svoje vlastní malé posezení, kde se může učit malovat, případně i stolovat. Do budoucna se bude takový stolek hodit třeba i na společenské deskové hry, modelování a podobně. Každý detail dětského pokojíčku musí být promyšlený a funkční. 

No a pokud si váš syn potrpí na modré, nebojte se mu vymalovat alespoň modrou zeď. Jako ideální kompromis k tomu pak dodejte nábytek jiné barvy a třeba dětský kobereček na hraní. A pokud jste zarytým zastáncem zdí bílých, udělejte mu radost modrými doplňky. Nebojte se kombinovat několik odstínů modré, výsledný efekt bude pohodový a veselý. Nejdůležitější samozřejmě je, aby se váš syn cítil ve svém dětském pokoji opravdu dobře. 

Buďte první! Přidejte komentář

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *