Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Jak připravit chatu na léto?

Než vyrazíte na letní dovolenou na chatu či chalupu, je potřeba udělat pár nezbytností, které vám pobyt na vašem milovaném útočišti mimo realitu zpříjemní. Tady jsou naše tipy! 

1) Zkontrolujte stav chaty či chalupy

Je možné, že po zimě vaše letní sídlo utrpělo nějaké ty šrámy a škrábance. Přesvědčte se, že nejsou nijak nebezpečné a života ohrožující. Zkontrolujte hlavně střechu, jestli v ní nejsou díry a někam nezatéká. Také pročistěte okapy od listí či mechu. Podívejte se, v jakém stavu je vaše obydlí zvenčí, možná bude potřeba znovu natřít dřevěné trámy, upevnit okna nebo upravit dlažbu okolo. 

Následně se vrhněte na prohlídku uvnitř. Voda teče? Světlo svítí? Záchod splachuje? Nejsou nikde stopy po řádění myší či jiné zvěře? Pak je vše v pořádku a vy celý barák pořádně vyvětrejte. Možná bude potřeba umýt okna, vyprat závěsy a také pořádně vytřít podlahu. Pokud někde objevíte plíseň, okamžitě ji zneškodněte vhodnými prostředky a opět – udělejte si v místnosti pořádný průvan. 

Náš tip: Uklízejte efektivně, ale šetrně, zkuste si vyrobit vlastní pomocníky na úklid bez chemie. 

Nakonec vynoste ven všechen zahradní nábytek a zkontrolujte jeho stav. Rozbité a nespravitelné kousky vyřaďte a zásobte se bezpečným posezením. 

2) Jak je na tom zahrada? 

Ano, i tady bude třeba vaše ruka. Posekejte trávu, okopejte květinky, vytrhejte plevel podél příjezdové cesty. Také si doplňte zásobu dřeva, bude se hodit na letní grilovačky, ale také v případě, že se ochladí. A když už jsme u toho grilu – už jste koukali, v jakém je stavu? Pořádně ho vyčistěte, pokud máte plynnový, zkontrolujte stav bomby. Máte na chatě pergolu? Pak bude možná na čase mrknout i na ni a případně ji natřít. 

3) Zkontrolujte zabezpečení 

Začátkem léta budete na svou chatu či chalupu přivážet sekačky, kupovat nový nábytek, možná sem dovezete i nějakou tu elektroniku. Přesvědčte se o tom, že vaše zámky jsou plně funkční a že máte všechny cennosti dobře uložné a zabezpečené před možnými zlodějíčky. 

4) Užívejte! 

Jakmile zjistíte, že je vaše chata či chalupa připravena na léto, nezbývá nic jiného, než si čas na ní pořádně užít. A co třeba něco vyrábět? Už jste přemýšleli nad tím, jak využít palety? 

Buďte první! Přidejte komentář

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *