Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Jak pěstovat vánoční hvězdu?

Vánoční hvězda k zimním svátkům bezesporu patří. Jak se o ni ale starat, aby vám vydržela až do Nového roku a příští Vánoce opět vykvetla?

Jak vybrat vánoční hvězdu?

Vánoční hvězda (Euphorbia pulcherrima), známá též jako Poinsettia patří k těm rostlinám, které nesvědčí zima ani průvan. To je vodítko nejen pro umístění květiny u vás doma, ale také je to znamení, kde ji nekupovat. Stojí-li už v obchodě někde mezi dveřmi, kde na ni každou chvilku foukne, raději se po ni koukněte jinde. Také si ji před koupí dobře prohlédněte. Neměla by být ani přelitá, ani vysušená, také byste na ní neměli najít žádné broučky nebo plíseň.

Co dělat při opadávání listů vánoční hvězdy?

Nejlepší pochopitelně je opadávání předejít. Když si hvězdu koupíte, nechte si ji zabalit do papíru a při převozu autem nepouštějte topení úplně naplno. Razantní a rapidní změny teplot květině totiž nesvědčí a dává to najevo právě tím, že se začne postupně zbavovat listů.

Vánoční hvězda může opadávat z více důvodů. Nejčastěji kvůli již zmíněným změnám teplot nebo tím, že je umístěna v průvanu nebo u často otvíraného okna či moc blízko topení. Ideální teplota, ve které byste ji měli uchovávat, je nad 20 °C. Také ji nenechávejte na přímém slunci.

Jak na zalévání vánoční hvězdy?

Vánoční hvězda potřebuje obecně celkem dost vody. Určitě by nikdy nemělo dojít k vysušení hlíny okolo stonku, raději ji udržujte stále lehce vlhkou. Ale zase pozor na přelití, podmiska by měla být stále suchá. Voda, kterou zaléváte, by měla být odstátá a měla by mít pokojovou teplotu.

Jak pěstovat vánoční hvězdu?

Vánoční hvězdu můžete pěstovat několik let. Po Vánocích, jakmile odkvete, ji seřízněte na výšku asi deset centimetrů, nebojte, ona zase naroste, a dokonce se vám rozkošatí. Připravte se na to, že hned po seříznutí ze stonku začne téct bílé latexové mléko. To zastavíte krátkým dotekem vroucí vody. Na jaře rostlinu přesaďte a během léta ji dostatečně zalévejte a přihnojujte, aby zesílila.

Buďte první! Přidejte komentář

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *