Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

DIY: Velikonoční dekorace snadno a rychle

Naposledy aktualizováno 18 dubna, 2024

Velikonoce už klepou na dveře a vy jste možná ve všem spěchu a shonu nestihli připravit ani velikonoční výzdobu svého příbytku, ani žádná vajíčka pro koledníky. A teď z toho trochu šílíte… Nebojte, máme pro vás tipy na jednoduchou a rychlou výzdobu, a navíc i jeden parádní tip na zdobení velikonočních vajíček.

K tomu, abyste vytvořili krásnou, ale jednoduchou a rychlou velikonoční dekoraci, stačí jen pár nezbytností. Je to lepicí pistole, houba, do které můžete zapichovat květiny a větvičky, samozřejmě vyfoukaná vajíčka a další doplňky, jako je třeba mech, naklíčená řeřicha, další rostlinky a kvítka. A pak už jen otevřená mysl a inspirace. 

Velikonoční věnec

Velikonoční věnec se už dnes dělá skoro tak samozřejmě jako věnec vánoční. A rozhodně to není žádná věda. Stačí mít po ruce drátek, lepicí pistoli a doplňky. Ať už zvolíte umělé nebo živé květiny, větvičky, lístečky, stužky nebo malá okrasná vajíčka, vždycky máte jistotu, že se vám během pár chvil podaří krásný a veselý velikonoční věnec. Nejdůležitější jsou barevné kombinace – určitě vsaďte na zelenou, žlutou a světle růžovou. Efekt je dokonalý.

velikonoční věnec

Dalším úplně snadným tipem na velikonoční výzdobu je použití plata od vajíček a čehokoli, co dům dal. Nenabarvená vajíčka, čerstvé květy, sušené květiny, rozpůlené skořápky od vajíček nebo cibuloviny, které ještě nestihly vykvést? Ano, i to vám postačí na vkusnou a krásnou dekoraci třeba na stůl do obýváku. Stačí jen všechno poskládat dle vlastní nálady a vkusu.

A co když se vám vajíčka při vyrábění dekorací a manipulaci s nimi rozbije? Nevadí, použijete ho třeba na ozdobení stolu ke svátečnímu obědu. Stačí skořápku naplnit květy a ovázat ozdobným provázkem. Aby vám kvítka ve vajíčku dobře držela, použijte třeba kousek modelíny, do které všechny stonky zapícháte. A je hotovo! 

Velikonoční vajíčka

velikonoční vajíčka

A nakonec – jak nápaditě ozdobit vajíčka, když se vám nechce vytahovat tempery nebo rozpalovat svíčky a vosk? Zkuste techniku decoupage! Stačí vám jen ubrousek a lepidlo. Z ubrousku vystříhejte potřebné ornamenty, které na vajíčko následně přiložte a přetřete je lepidlem. Ano, nejprve pokládáte na vajíčko ubrousek a až na něj lepidlo. Po zaschnutí máte kouzelné a originální kraslice. 

Buďte první! Přidejte komentář

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *